У Деснянському районі Києва розгорівся скандал навколо нової Алеї Слави загиблим воїнам. Районна влада показала родинам один проєкт — красивий, гідний. Збудувала інший. А заради цього знесла популярну квіткову алею, де кияни гуляли роками.

Приблизно два місяці тому Управління соціальної політики Деснянської райдержадміністрації зв'язалося з родинами загиблих захисників і запросило їх на зустріч.
Йшлося про майбутню Алею Слави. Людям показали два варіанти макетів і дали обрати.
Родини зупинились на «Варіанті 1» — масивні бетонні стели висотою щонайменше три метри, металеві таблички з іменами, антивандальне покриття на 20 років. Справжній меморіал.

За кілька днів до відкриття кожній сім'ї зателефонували ще раз — для узгодження фотографії загиблого. Люди чекали.

На місці, де раніше простягалась доглянута квіткова алея з тюльпанами, нарцисами і кущами — улюблене місце прогулянок мешканців району — тепер стоять низькі бетонні стовпи. На деяких вже приклеєні чорно-білі фотографії загиблих. Навколо — розритий ґрунт і червоно-біла огороджувальна стрічка.

Різниця між макетом і результатом — разюча. І це помітно навіть без порівняння: те, що зробили, більше нагадує бетонну огорожу, ніж меморіал.
Донька одного із загиблих захисників написала про це у Threads і опублікувала фото — і «до», і «після». «Я є донькою загиблого Захисника України, і мені боляче бачити таку різницю між обіцяним та виконаним. Пам'ять про наших Героїв заслуговує на повагу, гідне вшанування та чесність перед їхніми родинами», — написала вона.

Реакція в мережі — однозначна. «Та це якісь стовпи позору вийшли, а не Алея Героїв», «Це якесь знущання? Стовпчики під "європаркан" чи що? Така меморіалізація виглядає як свідоме приниження» — пишуть у коментарях.
Коментаря від Управління соціальної політики або голови Деснянської райдержадміністрації Максима Бахматова поки не надійшло.
Хочете, щоб ми висвітлили певну тему чи ситуацію? Пропонуйте. Розглянемо, перевіримо і зробимо матеріал. Пишіть на [email protected], або в наш чат-бот у Telegram — https://t.me/tramnewsbot