У буферній зоні Києво-Печерської лаври — об'єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО — у травні поточного року стартувала підготовка до будівництва житлового комплексу заввишки 80 метрів. ЖК планують збудувати на двох ділянках: на вулицях Цитадельній, 9-А та Князів Острозьких, 43/11 у Печерському районі.
Трамвай дізнався з матеріалу видання «Київвлада», що будівництво ведуть компанії ТОВ «Будінвестиції» та ТОВ «Джі Ем Сі Аллайенс ЛЛП». Проти проєкту вже виступили місцеві жителі, пам'яткоохоронні активісти та депутати Київради.
Допоможіть журналістам Vgorode.ua виконувати свою роботу. Підтримайте фінансово >>> ❤На вулиці Князів Острозьких, 43/11 у Печерському районі готуються до спорудження 80-метрового хмарочоса. Те, що ділянка розташовується в буферній охоронній зоні об'єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО — Києво-Печерської лаври, де нове будівництво забороняється, а гранична висота об'єктів не має перевищувати 27 метрів, не враховують.
Питання розглянули на пленарному засіданні Київради 18 червня. Шеф-редакторка «Суспільного мовлення» та представниця ініціативної групи «Цитадельна» Анна Сухецька передала депутатам вимоги громади щодо зупинки проєкту. За її словами, забудовник отримав дозвіл на 80 метрів у 2020 році, хоча норматив для цієї зони — не більше 27 метрів.
Сухецька також звернула увагу, що під виглядом санітарних робіт із ділянки прибрали дерева, а потім швидко встановили будівельний паркан. Активісти вимагають, зокрема, щоб департамент територіального контролю зупинив дію контрольної картки та демонтував огорожу, яка, за їхніми словами, виходить за межі орендованої ділянки.
У 2018 році Департамент містобудування та архітектури КМДА видав містобудівні умови та обмеження, які дозволяли зводити будівлі заввишки не більше 26,5 метра. Також забудовники мали погоджувати проєктну документацію з органами охорони культурної спадщини.
Головний архітектор Києва Олександр Свистунов наполягає, що КМДА не погоджувало проєкт будівництва 80-метрової будівлі в охоронній зоні лаври. Також він розповів, що Департамент містобудування та архітектури КМДА подавав апеляційну скаргу на рішення суду, який скасував частину обмежень для забудови.
ТОВ «Будінвестиції» у лютому 2020 року звернулося до Окружного адмінсуду Києва з позовом щодо скасування частини положень містобудівних умов та обмежень. Суд розглянув обидві справи у спрощеному провадженні без виклику сторін. Департамент містобудування та архітектури не подав відзиви, тому програв обидві справи, а потім не зміг скасувати рішення в апеляції. Будівельний дозвіл Державна архітектурно-будівельна інспекція видала 11 серпня 2021 року.
Пам'яткоохоронний активіст Дмитро Перов зазначає, що на ділянці вже тривають підготовчі роботи. Забудовники демонтують будівлю 1930-х років у стилі конструктивізму — колишнє училище зв'язку на вулиці Князів Острозьких, 43/11. Споруда має статус цінної історичної забудови в центральному історичному ареалі міста. Активіст зазначає, що Міністерство культури може видати припис про зупинку робіт, а Департамент охорони культурної спадщини КМДА — включити будівлю до переліку щойно виявлених об'єктів культурної спадщини.
Петиція на сайті Київради під назвою «зупинити будівництво будинку-монстра на Печерську» набрала необхідні шість тисяч підписів менш ніж за тиждень. Станом на 23 червня її підписали 6 037 людей.
Тепер Київрада та профільні комісії мають офіційно розглянути звернення громади й надати відповідь.
Хочете, щоб ми висвітлили певну тему чи ситуацію? Пропонуйте. Розглянемо, перевіримо і зробимо матеріал. Пишіть на [email protected], або в наш чат-бот у Telegram — https://t.me/tramnewsbot.