В одному з ліцеїв Шевченківського району Києва збудували нове протирадіаційне укриття. Від початку повномасштабного вторгнення школа працювала дистанційно, тому що не мала власного бомбосховища. Тепер заклад повернеться до очного навчання та планує збільшити кількість учнів.
Трамвай дізнався про це з повідомлення міського голови Києва Віталія Кличка.
В укритті загальною площею 1 300 квадратних метрів зможуть розміститися 600 людей. До приміщення підвели всі необхідні комунікації: електро- та водопостачання, вентиляцію й каналізацію. На вході до укриття встановили захисно-герметичні двері.
Для навчального процесу під час тривог тут є все необхідне: вчительські столи, учнівські парти, магнітні та звичайні дошки, крейда, 2 touch-панелі, пуфи, дивани, каремати. Також облаштували повноцінний медичний кабінет і кімнату для прийому їжі. За допомогою ролетів простір можна зонувати на окремі кімнати для різних занять.
У разі відключень електроенергії запасу аварійного живлення вистачить на 72 години. Є запаси питної та технічної води, працює Wi-Fi.
За останні два роки в Києві збудували дев'ять укриттів для закладів освіти. Цього року планують завершити будівництво ще кількох об'єктів та відремонтувати найпростіші укриття у 109 освітніх закладах.
[see_also]Київрада виділить 500 мільйонів гривень на мобільні укриття замість стаціонарних сховищ[/see_also]
[see_also]У Полтаві за підтримки ЮНІСЕФ дооблаштували укриття в ліцеї №13[/see_also]